Vyjadřovali jsme se k různým typům podvodů se zázračnou vodou, ke kterým patří i ta vámi zmíněná (odkazy na předchozí odpovědi jsou na konci článku). Vámi zmíněný web je jen další v řadě prodejců zázraků bez jakýchkoliv důkazů nebo odkazů na základní (primární) výzkum, který by údajné efekty jejich zázračné vody popsal a vysvětlil.
Dynamizace není zavedený vědecký termín a podle popisu na vámi zmíněném webu jde jen o tzv. technobabble – snůšku odborných termínů, které ale společně nijak nesouvisí a mají pouze evokovat odbornost pro neznalé čtenáře.
Molekuly vody se mohou otáčet podle vnějšího magnetického pole
Nasměrovat molekuly vody, aby proudily jedním směrem, jde velmi snadno, stačí vytvořit proud vody. Pokud nás zajímá ovlivnění pohybu jednotlivých molekul, lze toho dosáhnout například silným magnetickým polem. Molekuly vody jsou elektrické dipóly, což znamená, že jsou složené z nesymetricky rozložených nabitých částic.
Konkrétně v případě molekul vody se jedná o dva atomy vodíku H, nesoucí částečný kladný náboj, a jeden atom kyslíku O, nesoucí částečný záporný náboj (viz obrázek, δ značí částečný náboj vznikající větší schopností kyslíku přitahovat elektrony, a tím pádem jejich kradením od atomů vodíku). Při vložení do magnetického pole se molekuly vody natočí kladným koncem k zápornému pólu magnetu a naopak. Tento efekt ale trvá pouze do té doby, než zdroj vnějšího magnetického pole zase odstraníme, a nemá žádný vliv na kvalitu vody ani na organismus, který danou vodu pozře.
V tomto případě je ale nutné podotknout, že se zde bavíme o vodě čisté. V přírodě taková voda v podstatě neexistuje, téměř vždy je v ní něco rozpuštěno. Magnetické pole může mít vliv na látky rozpuštěné ve vodě a pomáhat při čištění vody. Mražení nebo odpařování vody a její vystavování fyzikálním vlivům, které nenaruší samotné molekuly vody, nemá na kvalitu čisté vody vliv. Na co mít vliv bude, jsou ale opět případné nečistoty a organismy ve vodě plovoucí nebo rozpuštěné [1].
Brownův pohyb vzniklou strukturu z molekul opět rozbije
Seriózní výzkum paměti vody existuje. Pamětí vody se myslí schopnost molekul vody tvořit uspořádané struktury z důvodu nějakého vnějšího zásahu a nějakou dobu je udržet. Z tohoto výzkumu ale vyplývá, že paměť vody funguje jen v řádu pikosekund (biliontiny sekundy, 10⁻¹² s) [2]. Za tento časový úsek opravdu nestihne dojít k žádným biologickým efektům. Po uplynutí této doby se molekuly vody náhodným chaotickým pohybem (Brownův pohyb) zase rozběhnou všemi směry, jakákoliv nově vzniklá struktura se ztratí a vše se vrátí do původního stavu. Tím pádem pití vody po její magnetizaci vyjde úplně nastejno jako pití vody, která žádnou magnetizací neprošla.
Na závěr bych se vyjádřil k údajným fotografiím kapek vody z vámi zmíněných stránek. Nevím, co je na obrázku zobrazeno, ale kapka vody pod mikroskopem to rozhodně není.
Voda nemá paměť
Vodu tedy můžeme vložit do magnetického pole nebo nasměrovat její tok, ale nebude to mít žádný vliv na organismus, který jí pije. Voda si dlouhodobě nepamatuje, co se s ní dělo v minulosti.

Zdroj obrázku: https://cs.wikipedia.org/wiki/Voda
Molekula vody – kyslík (O) odtahuje elektrony od vodíků (H) a vzniká na něm částečný záporný náboj, zatímco u vodíků je tomu naopak. Molekula vody má tedy elektrický dipól a bude se ve vnějším magnetickém poli otáčet . Stejně tak dochází k částečnému uspořádání molekul v tekuté vodě tak, aby částečné kladné náboje vždy sousedily s těmi částečně zápornými.
Pro Zeptej se vědce odpovídal Vojta
Zdroje:
[1] https://doi.org/10.1016/j.chemosphere.2018.03.160
[2] https://doi.org/10.1021/ja405201s
Další čtení prověřené autorem:
Odpovědi na dotazy ohledně „zázračné vody“: